Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Lulzim Cukun, i cili pak ditë më parë vrau gruan e tij 35-vjeçare. Në senacën gjyësore nuk ishte I pranishëm asnjë nga familjarët e autorit.

 

45-vjeçari dëshmoi së motivi i kryerjes së krimit ishte sepse shfaqej xheloz për bashkëshorten e tij, pasi ishte më e re dhe më e bukur, ndërsa pretendonte se e kishte kthyer shtëpinë në një shtëpi publike. Ngjarja e rëndë ndodhi në Xhafzotja të Durrësit.

 

Menjëherë pas vrasjes, Cuku u largu për në Dibër. Por, më pas u vetdorëzua në Polici. Viktima u gjet e masakruar në tualet nga efektivët e policisë, afër së cilës gjendeshin edhe tre fëmijët e saj të mitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *