Maroku shkroi historinë duke u bërë skuadra e parë afrikane që kualifikohet për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës.

 

 

Pas Spanjës, ata eleminuan në çerekfinale Portugalinë favorite duke siguruar një biletë për në gjysmëfinale.

 

 

Suksesi 1-0 u sigurua falë një goli me kokë në funsin e pjesës së parë nga El Nesiri.

 

 

Pavarësisht përpjekjeve maksimale në pjesën e dytë dhe aktivizimit edhe të Ronaldos dhe Leaos, luzitanët nuk mundën të barazonin.

 

 

Ronaldo u largua në lot drejt dhomave të zhveshjes.

 

 

Ndërsa maroku, në gjysmëfinale do të presë fituesen e çiftit Angli-Francë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *