Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër në lidhje me deklaratat e kreut të PD-së, Lulzim Basha, për ish kryeministrin Sali Berisha.

 

Basha akuzoi Berishën për korrupsion, por sipas Manjanit, as kryeministri Edi Rama nuk do t’ia thoshte këtë gjë. Sipas Manjanit, Basha i thotë fjalët me një ligësi të pashoqe.

“Këto fjalë as Edi Rama nuk ja ka thënë ndonjëherë Sali Berishës. I ka thënë plot të tjera, por jo këto. Rama dhe Berisha, si kundërshtarë të hekurt me njëri tjetrin, nuk ja përtojnë kollaj fjalëve, por nuk thonë gjëra që si ha njeri. Luli, pjella politike, i thotë fjalët qesim dhe me një ligësi të pashoqe.

 

Ndoshta, dyshim i arsyeshëm ky, edhe andej nga amerika fjalët e liga të Lulit kundër Berishës, mund të kenë “ngjitur” më shumë!? Fjalët e tëndit ngjisin më shumë se të kundërshtarit… Ndoshta! Dyshim është, por dukshëm doktori ka patur shejtanin në djep…”, shkruan Manjani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *