Manchester United nuk shkoi më tepër se barazimi 1 me 1 në transferte me Everton në duelin e javës së 28 të premier league.Një barazim që në fund vlen goxha duke marrë në konsideratë se Tottenham rivali I madh në luftën për zonën champions humbi ndaj Wolverhapton. Në Gudison Park, skuadra e Carlo Ancelotit kaloi shpejt në avantazh falë një gabimi amatoresk të De Geas që në minutën e 3. Megjithatë djajtë e kuq mundën të barazonin me një gjuatje nga distance të Bruno Fernandez në minutën e 33. De Gea ishte me fat pak më vonë teksa Sigurdson gjeti shtyllën. Në fund shumë tension në minutëne  93 pas një goli që iu anullua Evertonit për një pozicion jashtë loje të Sigurdson që solli acarimin e Ancelotit I ndeshkuar me të kuq. Gafë e rëndë ndërkohe e Tottenham që u mposht 3 me 2 në shtëpi nga Wolverhapton dhe humbet terren në garën poër zonën champions pasi tani është në vendin e 7 pas kraheve të Junaitid dhe pikërisht skuadrës se ujqerve. Skuadra e Murinjos shkoi dy here ne avantazh me Bergvain dhe Orie por Wolves përmbysen me Doherti, Zhota dhe Himenez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *