Hoze Murinjo rikthehet me fitore ne derbi pas shkatërrimit ne Londër nga Chelsea. Ne Old Traford Manchester United mundi Manchester Cityn te Guardolies 1-0, duke vazhduar me tej ne kupën e ligës ne momentin me delikat te kësaj skuadre. Një formacion me te gjithe titullarët ne fushe, djajtë e kuq arritën te zhbllokonin shifrat vetëm ne minutën e 54 me Huan Mata. Ne kampin tjetër, sitizens nuk patën forcën e duhur per te reaguar dhe tashme Guardiola duhet te ndërhyje ne krizën me te madhe te sezonit ne 5 ndeshje pa shijuar fitoren. Nje triumf edhe ne planin personal per teknikut Luzitan qe ne 18 përballje arriti fitoren e 4 ndaj spanjollit qe nga ana e tij e ka mundur 9 here Hoze Murinjon. Ndërkohe ne derbin e Londrës, Uest Hem mundi Chelsean 2-1 duke prere nje bilete per çerekfinale. Antonio Konte me shume titullarë ne pankine, nje fakt i shfrytëzuar ne mënyrën me te mire nga te zotet e shtëpisë, qe zhbllokuan shifrat qe ne minutën e 11 me Kouyate. Ne minutën e 48 Fernandes dyfishoi rezultatin, ndërkohe qe goli i Kahill ne minutën e 5 te shtesës per blutë, ishte vetëm sa per statistike.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *