Spektakël dhe ndeshje e fortë pritet sonte në mbrëmje në Spanjë në duelin Villareal-Man.United në champions league.

 

Dy skuadrat që ndajnë kreun në grupin F, do të matin forcat këtë mbrëmje me synimin e vetëm për të fituar në mënyrë që të kualifikohen për më tej. Grinwood , Varane dhe Pogba mungojnë për “djajtë e kuq”, ndërsa spanjollët do të luajnë me formacionin më të mirë.

 

Nga ana tjetër Atalanta mund të përfitojë nga ky duel dhe do të kërkojë medoemos të fitojë në ndeshjen e saj përballë Young Boys në Zvicër.

 

Qendërmbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti sërish nuk është në formën më të mirë për ta nisur si titullar, ndërsa Hatebor dhe Gosens nuk janë në shërbim të trajnerit Gasperini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *