Subscribe

Edhe ne ditën e fundit si Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri është sulmuar nga Lëvizja Socialiste per Integrim, per problematiken e drogës.

 

Kreu i grupit parlamentar te LSI, Luan Rama, ka përsëritur qëndrimin se kultivimi i kanabisit është 5-fishuar dhe ky është nje problem shqetësues.

 

Ne këtë seance Saimir Tahiri mungoi dhe replikën me LSI e zhvilloi deputeti i Komisionit te Sigurisë, Qefalia.

 

Nje jave me pare, Luan Rama ne nje konference per shtyp ngriti shqetësimin per kultivimin e drogës, pas publikimit te raportit te Departamentit te Shtetit, por ne rrjetet sociale ministri Tahiri iu kundërpërgjigj ashpër.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *