Liverpool ka marrë një fitore të thellë me 7-0 ndaj SpartakMoscow në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

 

Skuadra angleze, Liverpool e ka mbyllur fazën e grupeve në mënyrën më të mirë, duke mposhtur në Anfield skuadrën ruse Spartak Moscow me rezultat të thellë 7:0.

 

Golat për Liverpoolin i shënuan Coutinho hat-trick, Firmino, Mane dy dhe Salah.

 

Pas kësaj fitoreje Liverpooli mbetet në vendin e parë në Grupin E më 12 pikë, tri më shumë se sa Sevilla në vendin e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *