Kreu i FRPD, Arvit Bushati, është lënë i lirë mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi u shoqërua në polici, pas protestës në Shkodër.

 

Bushati u ndalua sot pas përplasjes së protestuesve me policinë, të cilët ishin mbledhur tek godina e bibliotekës, ndërsa brenda po zhvillohej mbledhja e konstituimit të Këshillit bashkiak të Shkodrës.

 

Ndërkohë mbështetës të PD-së kanë qenë dhe gjatë mbrëmjes para policisë ku protestonin për lirimin e Bushatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *