Ne ligen B grupi 3 Bosnjë Hercegovina shënoi fitoren e trete me radhe këtë here 2-0 ndaj Irlandës se Veriut.

 

Golat për boshnjaket mbajtën firmën e Edin Xheko nga një për çdo pjese.

 

Ne ligen C grupi i dyte, Hungaria nuk arriti një barazim dramatik 3-3 ne fushën e Estonisë.

 

Te zotet e shtëpisë ne avantazh me Luts ne minutën e 20 ndërsa Nagi 4 minuta me vone ktheu gjithçka ne baraspeshe.

 

Edhe pse kaluan për here te pare ne epërsi me Salai, ishte po ky i fundi qe 8 minuta nga fundi i dha një pike shprese Hungarisë pas një rikthimi te çmendur te vendasve me dy gola te shënuar nga Patkai dhe Anier

ne takimin tjetër te këtij grupi Finlanda arriti fitoren e katërt radhazi duke mbajtur kreun me 12 pike te plota pas fitores 2-0 me Greqinë.

 

Dy golat e finlandezeve u shënuan ne pjesën e dyte nga Soiri dhe Kamara.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *