Një 41 vjecar është vënë në pranga në kuadër të operacionit “Ekol” në Kamëz.

Efektivet moren fillimisht informacion se ky shtetas lëvizte me pistolete me vete dhe arritën ta bllokojnë në në vendin e quajtur “Frutikulturë.

Gjatë kontrollit fizik , Policia i gjeti me vete një armë zjarri pistoletë, me një krehër me fishekë.

Më pas, operacioni ka vijuar në banesën e tij, ku gjatë kontrollit Policia gjeti edhe një tjetër armë zjarri kallashnikov, me një krehër me 30 fishekë luftarakë.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. K., 41 vjeç, lindur në Laç, Mat dhe banues në zonën e quajtur “Frutikulturë”, i dënuar me parë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *