Tërmeti me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter që goditi Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e kësaj të premteje është ndier edhe ne disa qytete të vendit tonë, si Korçë, Pogradec, Librazhd, Elbasan e deri në Tiranë.

Epiqendra ka qenë mes Mavrovës dhe Gostivarit.

Deri tani, nuk raportohet për dëme materiale.

Më herët, gjatë paradites, Shqipëria u lëkund nga një tërmet, me epiqendër ne Greqi. Shteti fqinj u shkund nga një tërmet me magnitudë 5.2, pas lëkundjes së fuqishme me magnitudë 6, disa ditë më parë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *