Të hënën pritet që “Air Albania” të nisë fluturimet drejt Italisë.

 

“Migjeni” është avioni që pritet të ngrihet në fluturim drejt vendit fqinj, ai është  i modelit Boing dhe një prodhim i vitit 2016.

 

Më 30 Shtator janë 3 destinacione të reja që kompania me kapital shtetëror do t’i ofrojë pasagjerëve: Romë, Milano dhe Bolonja.

 

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, shkruan se pranë “Lasgushit”, tashmë gati për fluturim është dhe “Migjeni”.

 

“Ka lezet?

Pranë Lasgushit? ka mbërritur edhe Migjeni?, gati për fluturimet e Italisë nga Rinasi, ku përpara Vitit të Ri do të ulet dhe Naimi?, për destinacionet e tjera europiane?

#ShqipëriaqëDuam??☀️”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *