Një numër i konsiderueshëm demokratësh kanë pritur ish kryeministrin Sali Berisha tek trau i Rrugës së Kombit.

Me flamurë në duar dhe duke brohoritur “Berisha, Berisha”, një numër i madh qytetarësh “pushtoi” automjetin e Sali Berishës ndërsa ky i fundit zbriti për t’i përshëndetur.

Pasditen e sotme zhvillohet “Foltorja” e radhës e Berishës në Pallatin e Kulturës, në Kukës.

Kjo lëvizje e Berishës erdhi pas përjashtimit të tij nga kryedemokrati Basha nga Partia Demokratike, pasi ish kryeministri u shpall “non grata” nga SHBA.

One thought on “Kuksianët bllokojnë Rrugën e Kombit/ Presin me brohorima Berishën

 1. Zotit Berisha I ngelur vetem vagoni se lokomativa I ka ikur me koh
  O popull Kuksjan ky juve ua futi sa krahu ju vrauhu me njeri tjetrin, po ky bandit qe flet per Kosoven a ish ky qe te gjith naften e Shqiperis ja çoj terrorristit gjakatar skllovodan misholoviçit?
  Sot shqiperia esht me mir dhe me e sigurt sesa ishte me kete plak te mallkuar
  E degjova qe tha kuksit ju esht prer ndima ekonomike,ky njeri kthehu 20 mi familje aty ku ju po dilni dhe mendoni se ky ujk I vjeter ka ndryshuar, jo jo u la po thuaj parazitet e shekullit 21.
  Shtepin tuaj nuk ka per ta ndertuar as Sali Berisha, Basha apo Rama.
  Mos u habisni kur ketij do i vehen prangat se shpejti po ua them un Amerika esht Amerik.
  Lokomotiva e Sali Berishes ka hik
  Me then te drejten dhe ju paskeni ngelur ne vagon qe nuk leviz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *