Kroacia mori një fitore të bukur kundër Senegalit 2 me 1 duke treguar një forme të mirë para botërorit.

 

Afrikanët shënuan të parët në minutëne  48 me anë të Sarr por regaimi I ballkanasve ishte fantgastik.

 

Fillimisht ishte Perisic që me një gjuatje nga distance barazoi shifrat ndërsa më pas Kramaric frealizoi edhe golinm e fitores, teksa më heret kishte goditur edhe traversën.

 

Ballkanasit jane ne grup me Argjentinen, Nigerine dhe Islanden dhe debutimin e bejne ndaj afrikaneve me 16 qershor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *