Kroacia kompletoi kuadrin e ekipeve gjysmfinaliste pasi mundi me penallti 4 me 3 Rusine në takimin cerekfinal.

 

Fati e desh që këto dy kombëtare të cilat ishin kualifikuar në cerekfinale pikërish falë 11-nmetershave, edhe këtë herë të provonin emocionet e këtyre goditjeve pasi 90 minutat u mbyllën 1 me 1 ndërsa dy shtesat u mbyllën me ekuiliber 2 me 2.

Golat u shënuan nga Cheryshev dhe Fernandez për Rusinë dhe Kramaric dhe Vida për ballkanasit.

Ndërkohe penalltinë vendimtarfe e realizoi sërish Rakitic sikurse edhe ndaj Danimarkes.

 

Te merkuren ne gjysmefinale do te jete Angli-Kroaci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *