Policia e Tiranës vuri në pranga tre persona, pasi hidhni plehrat në një zonë të paautorizuar në Farkë.

 

Në operacionin e koduar “Farka”, për goditjen e krimeve mjedisore, u arrestuan Ilir Filolli 57-vjeçar, i cili transportonte me kamionçinë mbetjet, Florian Katiaj 28 dhe Njazi Spahiu 38 vjeç. Këta dy të fundit mbikëqyrnin hedhjen e plehrave.

 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua kamionçina me të cilën transportoheshin mbetjet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *