Kreu i SPAK, Altin Dumani është takuar këtë të mërkurë me ambasadorin e Britanisë në Shqipëri, King-Smit dhe dy gjyqtarët e njohur Dingemans dhe Picton.

Përmes një postimi në rrjetin social “X” të SPAK thuhet se në këtë takim u diskutuan çështje kyçe mbi ngritjen e kapaciteteve në bashkëpunimin gjyqësor me agjencitë ligjzbatuese në Mbretërinë e Bashkuar.

“Nder të mikprisnim sot ambasadorin King-Smith, gjyqtarët e njohur Dingemans dhe Picton. Në takim u diskutuan çështje kyçe mbi ngritjen e kapaciteteve në bashkëpunimin gjyqësor me agjencitë ligjzbatuese në UK”, shkruhet në postimin e SPAK.

/vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *