Një 27-vjeçar është plagosur rëndë, teksa punonte arën me një mjet tip zetor. Ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në fshatin Porodinë të Korçës.

Shtetasi A.M. dyshohet se ka humbur të dyja këmbët e tij si pasojë e frezës së mjetit.

Aktualisht i riu ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë dhe gjendja e tij shëndetësore paraqitet ende e rëndë.

Ndërkohë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.