Subscribe

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka bërë deklarata të forta sot në lidhje me koncesionin e inceneratorëve.

 

Gjatë një konference për mediat, Basha bëri thirrje të kapen personat e shpallur në kërkim, para se ti gjejë dikush tjetër dhe t’I mbyllë gojën njëherë e mirë.

 

“Duhen gjetur këta që janë në kërkim para se ti gjejë dikush dhe t’i mbyllë gojën njëherë e mirë. Duhen arrestuar Edi Rama, Armand Subashi, Qazim Sejdini, dhe kjo Stela. Se nuk mund të pranojë dikush që ka marrë 600 mijë lek rrogë dhe të mos tregojë kush e ka detyruar ”-tha ndër të tjera Basha.

 

Një ditë më parë, SPAK vuri në pranga ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka, pas një hetimi për inceneratorin e Elbasanit.

 

Po ashtu në njoftimin e SPAK, thuhej se janë shpallur në kërkim shtetasit Klodian Zoto dhe Stela Gugallja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *