Subscribe

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Klement Balilit për gjykim të shkurtuar.

 

Balili akuzohet nga prokuroia për katër akuza atë të trafikut të drogës, pastrimit të parave, fshehjes së pasurisë dhe pjesëmarjes në grup të strukturuar kriminal.

 

Ndërkohë seanca e radhës ku do të jepet pretenca do të zhvillohet më 12 mars.

 

Klement Balili u dorëzua në polici pas më shumë se dy vjetësh në arrati.

 

Ai u shpall në kërkim nga DEA amerikane dhe autoritetet greke pasi u akuzua si “Eskobari i Ballkanit” në trafikun e drogës.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *