Transporti I refugjateve të huaj nga kufiri me Greqine drejt Tiranës dhe pastaj Malit të Zi është kthyer në një biznes fitimi për persona të ndryshëm të cilët ushtrojne këtë veprimtari të jashtëligjshme.

Së fundmi policia e Librazhdit zbuloi një automjet tip “benz” që vinte nga Korca me destinacion Tiranën, e ku ishin fshehur 4 shtetas maroken.

Efektivet arrestuan në flagrancë shtetasin G. M., 44 vjeç, banues në fshatin Libonik të Maliqit si drejtues të makinën me të cilët po lëviznin marokenet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *