Kryeministri Rama reagoi në tëitter në lidhje me deklaratat e Lulzim Bashës së vendimi i KiE për të mos sjell vëzhgues në 30 qershor tregon se zgjedhjet janë nul dhe të paligjshme.

Rama nuk i kursen dozat e ironisë ndaj liderit te opozitës teksa thotë se Artisti vijon të sajojë.

“Po si mund t’u thuash shqiptarëve Këshilli i Europës mori vendim politik për t’u tërhequr nga zgjedhjet se janë të paligjshme?, shton më tej kryeministri duke shkruar se mezi pret që kjo rrenë e Lulit të dalë në shesh shumë shpejt.

 

 

Keshilli i Europës deklaroi këtë të mërkurë se nuk do të sjell delegacionin e vezhguesve pasi ka paqartësi për 30 qershorin dhe pasiguri e rrezik për stafin në disa zona të vendit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *