Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bën me dije se është kërcënuar nënkryetarja e kësaj force politike në Tiranë, Briseida Shehaj.

 

Përmes një postimi në rrjete sociale, Vasili shkruan se Shehaj është kërcënuar sepse ka denoncuar aferën e inceneratorëve. Nënkryetari i LSI, thotë se SPAK të bëj detyrën e saj dhe të vendosë përpara drejtësisë kërcënuesit.

 

“Kercenohet N.Kryetarja e LSI Tirane Briseida Shehaj.

U kercenua sepse u tregoi shqiptareve me fakte dhe emra se si ka grabitur, vjedhur e plackitur qeveria e Edi Rames me Inceneratoret.
Sikur SPAK te bente cerekun e asaj, qe beri Brisida Shehaj ne nje emision televiziv, nga Edi Rama,Erion Veliaj e dhjetra te tjere do te ishin me kohe perpara drejtesise.
Drejtesia te beje naten dite dhe te gjeje horrat, qe edhe vjedhin miliarda leke dhe guxojne te kercenojne.
Mjerim per shoqerine civile, qe hesht kur nje drejtuese politike femer kercenohet se denoncon korrupsionin gjigand.
Sa per ambasadoret dihet….jane ne Weekend”, shkruan Vasili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *