Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla reagoi pas vendimit të Apelit të Hagës për të lënë në burg përjetë ish-komandatin ushtarak të serbëve, Ratko Mlladiç.

 

Balla tha në rrjetet sociale se kjo është një provë se drejtësia vonon, por nuk harron.

 

“DREJTËSIA VONON POR NUK HARRON! Burgim të përjetshëm për kasapin e Ballkanit Ratko Mladiç, i cili është fajtor për gjenocid, vrasje e krime lufte në Srebrenicë gjatë luftës së Bosnjes si dhe për rrethimin e Sarajevës ku u vranë 10 mijë qytetarë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *