Nga Vatikani, Kardinali shqiptar, Eminenca e tij e Naltë Ernest Troshani Simoni ka uruar besimtarët e krishterë për festën Pashkëve.

Përmes një mesazhi, Kardinali 96-vjeçar uroi për sa më shumë begati, ndërsa theksoi se sot njerëzimi është mbushur me të papritura.

Lexo edhe :

Related Posts

“Jetojmë në një kohë kur njerëzimi është mbushur me të papritura. Sot është festa për Krishtin. Kjo është festë e madhe. Urojmë që në çdo festë të kenë në mendje Krishtin. Të bashkoheni! Paqe dhe begati”, tha Kardinali./vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *