Policia e Vlorës vuri në pranga këtë të diel një 27-vjeçar, që kërkohej nga autoritetet.

 

I riu nga Vlora ishte shpallur në kërkim sepse në dhjetor të vitit të kaluar kishte qëlluar me armë zjarri në ajër, pranë një lokali.

 

Vlonjati akuzohet për “Armbëmbajtje pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike.

 

Për këto vepra penale, gjykata i ka caktuar atij masën e sigurisë “Arrest në burg”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *