Kapen 14 kilogramë lëndë narkotike kokainë në Pikën Kufitare të Muriqanit.

 

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin perendimi dhe ka arrestuar drejtuesin e mjetit tip “Benz” Besnik Ruçi.

 

Pas dyshimeve, makina është dërguar për kontroll të specializuar në Portin e Durresit, ku në pjesën e kroskotit janë zbuluar pakot e drogës.

 

Dyshohet se lënda narkotike kishte si destinacion vendet e perëndimit.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *