Real Sosiedad San Sebastian rikthehet te fitorja ne javën e 24 te kampionatit spanjoll. Ne ndeshjen e vështire ne transferten e Las Palmas skuadra e Eusebio Sacristan ka besuar te fitorja dhe ne fund është shpërblyer, ndërsa vendasit luajtën me mire dhe patën raste te shumta, por portieri Rulli ishte ne lartësinë e detyrës. Ne minutën e 75 numri 10 i miqve Havi Prieto shfrytëzon nje gafe te vërtete te portierit vendas Javi Varas dhe shënon ne portën e boshatisur. Las Palmas ka kërkuar serish golin edhe me nje rofeshate spektakolare te Kevin Prince Boateng, por pa rezultat. Sosiedad ngjitet ne kuotën 44 pike nje me pak se Ateltiko Madrid e vendit te katërt qe te dielën pret Barcelonën ne shtëpi. Las Palmas mbetet e 12 me 28 pike.

 

Ne Gjermani Verder Bremen befason Volfsburgun ne shtëpi ne ndeshjen hapëse te javës se 22 dhe e tërheq skuadrën e ujqërve ne luftën per mbijetese. Dy gola te shpejte te Serzh Gnabrit ne minutat 10 dhe 18 i kane dhëne nje avantazh te papritur miqve. Borja Majoral i ardhur nga Reali i Madridit shkurton diferencat ne minutën e 19, por këtu mbyllet ndeshja. Deri ne fund ka luajtur vetëm nje skuadër, ajo vendase, qe ka goditur shtyllën, por ka qene edhe e pafat me arbitrin por rezultati nuk ndryshoi dhe Verder Bremen merr tre pikeshin dhe ngjitet ne kuotën 22 po aq sa edhe volfsburgu.

 

Ne France Nisa mund Monpeljene ne javën e 27 dhe ngjitet ne kuotën e 59 pikëve. Megjithatë ne Allianz Riviera vendasit ishin ne disavantazh deri ne minutën e 68 pasi miqtë kaluan te paret ne avantazh ne fillim te ndeshjes me ane te Mounie. Megjithatë Nica e zviceranit Lucien Favre ka ne radhët e saj nje lojtar thuajse te panjohur ai është Mikael Le Bihan qe ne te 68 dhe 85 shënon nje dygolesh dhe i jep fitoren skuadrës se tij. I future ne loje ne minutën e 60, ai vetëm 8 minuta me pas barazon dhe ne fund i jep fitoren kuqezinjve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.