Subscribe

Tre punetore te nje hidrocentralit u plagosen rende mengjesin e kesaj te merkure. Teksa udhetonin si cdo dite per ne vendin e punes mjeti i tipit kamioncine doli ne rruga ne aksin Shkoder- Koman.

 

Mjeti humbi kontrollin dhe duke rene nga nje lartesi e madhe dhe sic shihet edhe nga pamjet kamioncina ka perfunduar ne humnere. Per pasoje puntoret Ilir Shpendi, Klejdi Shehu dhe Armend Lalollari te tre banues ne kryeqytet u plagosen rende. Policia mberriti ne vendin e ngjarjes dhe beri te mundur nxjerrjen e te plagosureve. Ata u trnaposrtuan me urgjence per ne spitalin e traumes ne Tirane me helikopter per shkak te plageve te shumta.

 

Sipas mjekeve gjendja e puntoreve vazhdon te jete kritike.

 

Nderkohe sa u perket shkaqeve te aksidentit te rende policia end nuk ka nje konkluzion por dyshohet per manover te gabuar te drejtuesit te kamioncines. Por nga ana tjeter sipas policise edhe vendi ku ndodhi aksidenti konsiderohet i rrezikshem.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *