Douglas Luiz dhe Alisha Lehmann janë larguar nga Aston Villa dhe kanë bërë transferimin e parë në çift në historinë e futbollit, duke nënshkruar për Juventusin.

Braziliani u largua nga Aston Villa dhe nënshkroi kontratë me Juventusin deri në verën e vitit 2029.

Në “Zonjën e Vjetër” të futbollit italian e ka ndjekur edhe partnerja e tij dhe po ashtu futbolliste, Alisla Lehmann.

Mesfushori 25-vjeçar brazilian do të bëjë debutimin e tij në mes të gushtit, kur të nisë Seria A, ndërsa Lehmann do të veshë ngjyrat e klubit italian kur të fillojë sezoni i parë për femra. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *