Disa shpërthime u dëgjuan mëngjesin e sotëm në qendër të Kievit , menjëherë pasi sirenat paralajmëruan për një sulm ajror rus kundër kryeqytetit ukrainas, sipas gazetarëve të AFP.

Të paktën pesë shpërthime janë dëgjuar rreth orës 10:30. “Shpërthime në kryeqytet. Nxitoni në strehimore!”, ka shkruar në Telegram kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko.

Sipas autoriteteve të Kievit, mbetjet  e një rakete ranë në një lagje të kryeqytetit dhe një ndërtesë banimi u dëmtua.

Dje forcat ruse nisën sulme masive ajrore në Kiev dhe rajone të tjera të Ukrainës. Gjithashtu  janë vënë në gatishmëri edhe forcat e armatosura të Polonisë, të cilat njoftuan se një raketë ruse kishte shkelur hapësirën ajrore polake ./vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *