Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të hënë maketin e sapopërfunduar për transformimin e Portit të Durrësit, krijuar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai.

 

 

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë përsërit bindjen e tij se do të jetë një prej porteve më të mëdha turistike të Mesdheut.

 

“Mirëmëngjesi dhe me maketin e sapopërfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, për transformimin e Portit të Durrësit në një prej porteve më të mëdha turistikë të Mesdheut, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri.

 

Masterplani për portin e ri turistik u prezantua më 16 prill, e mbi të cilin kompania Emaar Group do të investojë 2 miliardë euro.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *