23 raste të reja me COVID janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vend, nga 2516 testime të kryera.

 

Infektimet janë identifikuar në shtatë bashki: Tiranë, Has, Durrës, Shkodër, Krujë, Kavajë, Lushnje dhe Sarandë.

 

Aktualisht janë 210 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë.

 

Ndërkohë, janë shëruar 11 qytetarë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              91

Elbasan            21

Durrës              21

Vlorë                18

Kukës                16

Shkodër           14

Lezhë               13

Fier                   11

Korçë                4

Gjirokastër        1

Leave a Reply

Your email address will not be published.