Pesë raste të reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit, nga 3039 testime të kryera.

 

Qytetarët e infektuar janë identifikuar në Tiranë, Shkodër, Lezhë, Has dhe Shijak.

 

Aktualisht janë 86 pacientë aktivë me COVID1 në të gjithë vendin. Ndërkohë, në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë            31

Elbasan           12

Fier                  11

Korçë             8

Vlorë                7

Shkodër          6

Lezhë                4

Durrës              4

Kukës               2

Gjirokastër        1

Leave a Reply

Your email address will not be published.