Shpërthimi i ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjte në pallatin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në rrugën “Mihal Popi”, në Tiranë.

 

Nga të dhënat paraprake dyshohet se shënjestra e atentatit ishte banesa e Vasillaq Stavrit. Ndërkohë bëhet me dije se lënda plasëse ka qenë vendosur në katin e dytë në derën e banesës.

 

Ndërkohë fatmirësisht edhe pse shpërthimi ka qenë i fortë, nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme të shumta materiale.

 

Gjithashtu dyshohet se shpërthimi është bërë me telekomandë ndërsa autorët kanë shfrytëzuar errësirën për t’u larguar.

 

Ndërkohë policia e mbërritur në vendin e ngjarjes po punon për identifikimin e autorëve dhe kapjen e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *