Rivaliteti mes dy artistëve shqiptare me famë botërore nuk është më diçka e fshehtë, për të cilën nuk flitet e nuk shkruhet, përkundrazi ! Ditën e djeshme, prestigjozja britanike “ The Sun” i ka kushtuar një artikull të gjatë dy këngëtareve e ndër rrjeshta shpjegon arsyet përse këto të fundit nuk shkojnë mirë me njëra-tjetrën.

 

Më herët kanë qenë vetë editorët e “The Guardian” të cilët kanë shkruar rreth “luftës së ftohtë” mes Duas dhe Ritës, duke favorizuar këtë të fundit. “Edhe pse Dua Lipa e lindur në britani të madhe nga prindër që e kanë lënë Kosovën në vitet 90’të ishte këngëtarja më e dëgjuar në vitin 2017, është Rita Ora ajo që është bërë pop simboli më i madh i qytetit (Prishtinës)”, shkruan The Guardian.

 

Por sa e vërtetë është që Rita në Kosovë gëzon përparësi ndaj Duas?

 

Gazetari kosovar Adriatik Kelmendi ka vendosur t’i pyes shqiptarët se kush është më e mira dhe pas përfundimit të sondazhit online rezulton se Rita është më e dashur e më e vlerësuar. POR kjo gjë nuk i ka pëlqyer Duas aspak, dhe Kelmendi ka treguar se me këtë rast, Dua ka reaguar duke mos e ndjekur me ate, ne rrjetin social Twitter./ Living

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.