Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë të mërkurë komunitetin shqiptar në rajonin e Gorika të Italisë. Dritan Sulollari, 37 vjeç, ka qëlluar me thike disa herë bashkëshorten e tij, Migena Këllezi 30 vjeçe, duke e lëne të vdekur në vend. Sipas mediave italiane, në momentin e ngjarjes së rëndë, në banesën e çiftit ka qenë edhe djali i tyre 8 vjeç.

 

Dy bashkëshortët ishin të pajisur me pasaporta italiane dhe jetonin prej vitesh në vendin fqinj. Të afërmit shprehen për mediat se çifti nuk ka shfaqur probleme në publik. Policia ka arrestuar shqiptarin dhe po heton mbi rrethanat e ngjarjes së rëndë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.