Interi është mundur duke u turpëruar përballe inferioreve te Nyrnbergut nga gjermania. Bavarezet qe luajnë ne bundesligen 2 prej disa vitesh, kane fituar nje test ne Itali 1-2.

 

Pjesa e pare e mbyllur 0-0 me vetëm një shtylle te goditur nga gjermanet. Ndërkohe ne te dytën brenda 5 minutave ata kane befasuar skuadrën e Spaletit dy here.

 

Fillimisht Gislason dhe me pas Ishak kane gjetur dy here rrugën e rrjetës. Eder ka shkurtuar diferencat por vetëm kaq Interi mundet dhe tregon se megjithe blerjen e Borja Valeros ka nevoje për përforcime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *