Real Madrid mund Interin me rezultatin 2 me 0, duke hedhur një hap të rëndësishëm për kualifikimin dhe renditet tashmë në vendin e dytë të grupit B. Ndërsa Interi, me këtë humbje është pothuajse jashtë Championsit.

Kampionët në fuqi Bayern Munich kanë arritur të fitojnë 3 me 1 ndaj kampionëve të Austrisë, Salzburg.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Atletiko Madrid është ndalur nga rusët e Lokomotivë së Moskës, me rezultatin 0 me 0, duke lënë të hapur çështjen e kualifikimit.

Në grupin D, Atalanta ka surprizuar anglezët e Liverpool me fitoren 0 me 2. Me këtë fitore, italianët bëjnë që grupi të jetë i hapur deri në “xhiron e fundit”.

Ndërkohë, Ajax ka fituar me lehtësi ndaj Midtjylland.

Në grupin C, Porto mund me rezultatin 2 me 0 francezët e Marsejës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *