Një incident i rëndë është parë nga ata që kanë ndjekur nga afër ndeshjen mes Polonisë dhe Austrisë. Një polak u rrëzua nga tribuna minuta pas golit të barazimit, kur humbi ekuilibrin.

Ai është dërguar menjëherë në spital me informacione ende të paqarta për gjendjen e tij shëndetësore.

“Këtu është qetësi. Austriakët po festonin si të çmendur. Ka një urgjencë më të rëndë mjekësore. Duket se një tifoz polak ka rënë në tribunë. Nuk kemi mundur të shohim se çfarë ka ndodhur nga afër”, tha një gazetar polak. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *