Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur këtë të enjte një pikë karburanti ngritur pa leje në aksin rrugor Fier-Lushnje.

 

Po ashtu, subjekti u ndëshkua me gjobë në vlerën rreth 3.8 milionë lekë të reja.

 

Operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje nisi në qershor të këtij viti dhe rifilloi në shtator. Përveç zonave bregdetare po shemben objekte pa leje edhe përgjatë akseve kombëtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *