Katër shqiptarë u arratisën mëngjesin e kësaj të hëne nga burgu Petro Rali në Athinë.

 

Një arratisje spektakolare pasi katër të burgosurit arritën të imrovizonin një skenar filmash.

 

Pas arratisjes nga burgu, njëri prej shqiptarëve ka rënë në prangat e policisë. Ndërkohë zougla.gr ka arritur të zbardhë identitetin e dy prej shqiptarëve të arratisur.

 

Sipas zouglas, ata janë Endrit Bacaj dhe Xhelo Hasani.

 

Dhjetra forca policie janë vënë në ndjekje të shqiptarëve me qëllim kapjen e tyre.

 

Ata ishin transferuar përkohësisht në burgun e Petro Ralit pasi ishin përfshirë në një konflikt në burgun e Koridhalos.

 

 

Lexoni me shume ne linkun e meposhtem: 

Bëjnë si të sëmurë e kërcënojnë gardianët, shqiptarët ikin nga burgu grek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *