Katër të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu i Petrou Ralli në Athinë.

 

Arratisja nga burgu ka ndodhur rreth orës 07:30 të mëngjesit të kësaj të hëne.

 

Mediat greke raportojnë se katër të burgosurit shqiptarë ishin transferuar përkohësisht në burgun e Petrou Rallit pasi ishin implikuar në episode dhune në burgun e Koridhalos.

 

Katër të burgosurit arritën që të sajonin një skenar filmash duke arritur që të arratiseshin nga qelia.

 

Njëri prej shqiptareve u shtri si I sëmurë, ndërsa tre të tjerët kërkonin ndihmë. Gjatë momentit që rojet u futën në qeli,  shqiptarët përmes kërcënimit të një thike u morën armët dhe arritën të zbrisnin deri në katin e parë ku dhe u arratisën me njërën prej makinave të policisë.

 

Sipas informacioneve të mediave greke ka pasur një shkëmbim zjarri, por nuk pati persona të lënduar.

 

Pas arratisjes, policia u vu në gatishmëri duke arrestuar njërin prej tre të aratisurve, ndërsa vijon kërkimet për kapjen e tre të tjerëve.

 

Gjatë ditëve të fundit nga burgjet greke janë regjistruar shumë episode ku shtetas shqiptarë janë arratisur ne menyra spektakolare.

2 thoughts on “Bëjnë si të sëmurë e kërcënojnë gardianët, shqiptarët ikin nga burgu grek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *