Pas një jave nga zhdukja e 32 vjecarit Silvi Prifti, trupi i tij është gjetur mëngjesin e sotëm në bregdetin e Currilave në Durrës. 32 vjecari u zhduk që në datën 28 nëntor, ditë kur sipas të afërmve, shkoi për peshkim në zonën midis Currilave dhe Kallmit. Që nga ajo ditë ai nuk u bë më i gjallë, ndërsa të afërmit dhënë alarmin për humbjen e kontakteve me të. Silvi Prifti ishte një peshkatar i apasionuar në gjuatjen në thellësi me pushkë deti, ndërkohë që humbja e jetës nuk dihet saktësisht se nga erdhi. Të nesërmen e dhënies së alarmit për humbjen e kontakteve me familjes, në det nisën kërkimet për gjetjen e trupit. Kërkimet kanë qenë të vështira për shkak të kohës së keqe, derisa mëngjesin e sotëm trupi i pajetë ka dalë vetë në breg të detit. Burime të policisë kanë bërë të ditur se trupi u konstatua rreth orës 07.30 të mëngjesit të sotëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *