Një i ri shqiptar dhe një shtetase greke janë vënë në pranga afër Lamias pasi gjatë kontrollit u kapën me kokainë.

Në makinën me të cilën lëvizte 29 vjecari shqiptar dhe partneria e tij greke 26 vjece u gjeten 6 doza me kokainë.

Ndërkohe janë sekuestruar gjithashtu edhe disa pako najloni që kishin një sasi kërpi të papërpunuar.

Në makinë janë gjetur gjatë kontrollit edhe 5 mijë euro.

Emri i shtetasit shqiptar nuk është bërë i ditur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *