Zbardhet dëshmia paraprake e Alkond Bengasit në polici pas arrestimit.

 

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se ai ka deklaruar:

 

“Kontaktin e pare e kam pasur me kusherinjte e mi Klement dhe Eldi Cala. Duke qene se une punoja ne nje servis ata me kerkuan t’i shoqeroja ne Kavaje ku do te merrnim nje fugon. Fillimisht nuk pranova sepse kam pasur femijen sëmure dhe nuk doja te largohesha nga Elbasani. Por me pas pranova dhe shkuam te 3 tek Shkembi i Kavajës. Aty na prisnin 3 persona per dreke. Nje u prezantua si Admir Murataj i cili ishte ne shoqerine e 2 personave nga Kosova. Nje prej tyre e therrisnin “daja” ndersa tjetrin “Tani”. Pasi hengren dreke morem furgonat shevriolete te cilet une me pas i modifikova. Me vone mesova se mjetet do te perdoreshin per grabitje.”

 

Në bazë të kesaj dëshmie policia shqiptare po bashkëpunon me ate kosovare për identifikimin dhe arrestimin e 2 personave të cilët dyshohen të përfshirë në grabitjen e 9 prillit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *