Edhe për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga vala e të nxehtit afrikan.

 

Moti do të jetë kryesisht i kthjellët dhe vranësirat të pakta kalimtare në relievet malore.

 

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1 deri 2 ballë. Temperaturat udo të variojnë nga 19 gradë Celcius në ato minimale deri në 40 gradë Celcius në ato maksimale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *