Një besnik i Maurizio Sarri është rrugës. Bëhet fjala për Elseid Hysajn, një mbrojtës aq i dashur për trajnerin e Lazio.

 

Marrëdhënia e Hysajt me Napolin është ndërprerë dhe ai po përgatitet të nënshkruajë me Lazion. Mediat italiane shkruajnë se gjithçka mund të vendoset sot.

 

Kontrata do të jetë për 4 ose 5 vjet. Pas gjashtë vitesh në Napoli, Hysaj është gati të bëjë një ndryshim dhe të ndjekë nga pas mësuesin e tij, Sarrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *