Franca humb mundësinë për të siguruar përpara kohe kualifikimin në fazën tjetër të Europianit.

Dueli i grupit F në Euro 2020 perballe Hungarise, që u luajt në “Puskas Arena”, përfundoi në barazim 1-1.

Franca dominoi pjesën e parë me Griezmann, Benzema dhe Mbappe, por goli i parë u realizua nga Hungaria në minutën e dytë shtesë të ketij fraksioni.

Fiola bëri që stadiumi të shpërthente në festë. Megjithate, festa nuk zgjati shumë. Kjo, pasi francezët, përmes Griezman arritën të barazonin në minutën e 66 pasi kishin disa raste per shenim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *